تمام گفت‌گوهای تلفنی در افغانستان توسط امنیت ملی امریکا شنیده می‌شود

ویب سایت ویکلیکس در تازه‌ترین گزارشش به نشر رسانیده‌است که واشنگتن تمامی گفت‌گوهای تلفنی در افغانستان را مورد شنود قرار می‌دهد.

به نقل از خامه پرس ؛ جولیان آسانژ، مدیر این ویب‌سایت افشاگر می‌گوید که بخشی از عملیات هواپیماهای بدون سرنشین امریکایی در افغانستان، شنیدن گفت‌گوهای تلفنی افغانان است.

آقای اسانژ می‌گوید، کشوری‌که در این اواخر واشنگتن‌پست و انترسیت با خودداری از نوشتن نامش گزارش دادند امریکا تمام گفت‌گوهای تلفنی‌اش را می‌شنود، افغانستان است.

این در حالی‌ست که پس از افشای برخی از موردها توسط ادوارد اسنودن، کارکن پیشین امنیت ملی امریکا برخی از جاسوسی‌های امنیت ملی امریکا به رسانه‌ها نفوذ کرده و هم‌چنان پس از یک سلسله انتقادها قانون جدیدی برای جلوگیری از ضبط گفت‌گوهای تلفنی به تصویب رسانید.

khaamaجولیان آسانژ نوشته است که با سانسور و پوشیده‌نگه‌داشتن این امر، سرنوشت یک ملت را در مورد چنین موضوع مهمی مورد سوال قرار می‌دهد.

تا کنون دولت افغانستان در این مورد چیزی نگفته‌است، ولی سال پیش نیز در یک گزارش عرب‌نیوز آمده بود که ۲۲ مورد قضیۀ شنود گفت‌گوهای تلفنی افغانستان توسط امنیت ملی امریکا صورت گرفته‌است.

انتهای پیام/

بازدید 4699 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در گزارشات
برچسب‌ها
برای ارسال نظر وارد سایت شوید