فرار یک دختر و پسر در کابل به تجاوز جنسی بالای مادر پسر انجامید

هفته گذشته دختری در حوزه نهم امنیتی شهر کابل با یک پسر از منزل فرار کرده است گفته می شود که پس از آن پدر این دختر با چند تن دیگر مادر این پسر را لت کوب و پس از آن، بر وی تجاوز جنسی کرده اند.

به نقل از طلوع نیوز ؛این بانو که سرپرستی ندارد اکنون به نزد نزدیکانش به ولایت لغمان رفته است.

نزدیکان این بانو ادعا دارند که هفته گذشته پس از آنکه مشخص شد که وهاب ( پسر متضرر) با یک دختر از اهالی منطقه قلعه علی مردان در حوزه نهم امنیتی شهر کابل فرار کرده اند، شماری از نزدیکان این دختر به شمول پدر وی به خانه وهاب می روند و دست به لت و کوب و حتی تجاوز جنسی بالای مادر این پسر می زنند.

آمر حوزه نهم امنیتی شهر کابل در تماسی به طلوع نیوز گفته است که چنین چیزی در این منطقه صورت نگرفته است و تجاوز جنسی بالای یک خانم را در مربوطات حوزه نهم امنیتی شهر کابل رد می کند اما فرمانده پولیس کابل این موضوع را تایید می کند و از بررسی ها برای شناسایی افرادی که در این رویداد دست داشته اند، خبر می دهد.

جنرال ظاهر ظاهر فرمانده پولیس کابل می گوید: " قرار معلوماتی که از همان خانم به ما رسیده است، این مشکل از فرار یک پسر و دختر به وجود آمده که این موضوع باعث تجاوز بالای مادر این پسر می شود. شخصی که مرتکب جرم است بعدآ فرار می کند، فعلآ تحت تعقیب است. بررسی های امنیتی ادامه دارند و شدت کار ما برای دستگیری این فرد زیاد شده است."

شماری از نزدیکان این بانو که ازسوی خانواده دختر مورد لت و کوب و تجاوز قرار گرفته اند، این رویداد را تایید می کنند.

کمیسیون مستقل حقوق بشر می گوید که باید با عاملان این رویداد به گونه جدی برخورد شود. این کمیسیون می افزاید که تاکنون شکایتی دراین باره به این کمیسیون نرسیده است، اما می گوید که عاملان این رویدادها باید شناسایی و مجازات شوند.

رفیع الله بیدار رییس دفتر مطبوعاتی کمیسیون مستقل حقوق بشر می گوید: " زمانی این رویداد جدی می شود که خانواده دختر می روند و مادر این پسر را که گویا جانب قضیه هستند را لت و کوب و تجاوز می کنند. اگر این موضوع به اثبات برسد، جرم شدیدی است که در این گونه رویدادها تمام نظام عدلی و قضایی کشور نیز به چالش کشانیده می شود."

بارها گزارش هایی از تجاوز های جنسی بالای زنان و دختران به نشر رسیده اند اما این رویداد می تواند یکی از تکان دهنده ترین رویدادها در برابر یک زن در کشور باشد. فرار دختران با پسران از منزل عوامل مختلفی می تواند داشته باشد، خشونت های خانواده گی و ازدواج های اجباری و قبل از وقت بیشتر از عوامل اساسی این گونه فرارها دانسته می شود.

انتهای پیام/

بازدید 6326 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در حقوق بشر
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

آخرین نظریات